اخبار خودرو اخبار خودرو

شاید تصور کنید خرید یک خودرو صفر کیلومتر در مقایسه با یک خودرو دست دوم دغدغه کمتری دارد. اما خرید یک خودرو صفر کیلومتر هم کاملا شانسی است و ممکن است حتی پس از خرید، این خودرو هم با مشکلاتی شبیه خرید یک خودرو دست دوم مواجه شوید.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
سایپا اخیرا از محصول جدیدی به نام کوئیک رونمایی کرد. خودرویی که شباهت زیادی با ساینا دارد و در کلاس خودروهای هاچ‌بک شهری جای می‌گیرد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
تجربه‌های جهانی نشان می‌دهد «خودروساز شدن» به معنای واقعی، از مسیر طراحی و تامین (قطعات) می‌گذرد.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
نیسان با یک فیس لیفت نسبتا بزرگ، قشقایی جدید را راهی نمایشگاه ژنو کرده است. قشقایی حالا شباهت های بسیاری به مدل جدید شرکت رنو یعنی کجار دارد که با پلت فرم یکسانی با قشقایی تولید می شود. 

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
سوناتا فیس لیفت قرار است در ماه آوریل در نمایشگاه نیویورک معرفی جهانی شود و انتظار می‌رود ظاهری دقیقاً مشابه با خودرویی که در تصویر می‌بینید داشته باشد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵
در سال جاری به دلیل سختگیرانه شدن شرایط و ضوابط ارزیابی های خدمات پس از فروش، بسیاری از نمایندگی های شبکه خدمات پس از فروش موفق به کسب رتبه نشده اند

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
همان‌گونه که در کنفرانس خبری هفته‌ی پیش قول داده شده بود، رنو دیروز از نسخه‌ی به‌روز شده‌ی کپچر رونمایی کرد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
چندی است که استفاده از نیتروژن، به عنوان باد لاستیک خودرو مورد توجه قرار گرفته است؛ حال آنکه عمده کاربرد این نوع باد، در گذشته در لاستیک خودروهای نظامی و خودروهای مسابقه‌ای بود

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آیا نحوه نامگذاری خودروها الگو و علت خاصی دارد یا تنها جنبه زیبایی دارد؟ 

۱۵ اسفند ۱۳۹۵
موسسه جی دی پاور با مطالعه بر روی مشتریان و خودروهای موجود در بازار، قابل اعتمادترین برندهای خودرویی 12 ماهگذشته را معرفی کرده است. 

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
برند لوکس و تازه تأسیس سیتروئن یعنی DS، کراس‌اوور جدید و زیبای خود را با نام DS 7 کراس‌بک رونمایی کرد. این خودرو گامی بزرگ به‌سوی لوکس بودن، راحتی و رانندگی خودکار برداشته است

۱۴ اسفند ۱۳۹۵
صدور پروانه ورود موقت برای اتومبیل‌های وارده به کشور صرفاً برای آن دسته از افراد انجام می‌شود که اولاً مقیم خارج از کشور بوده و ثانیاً شرط شش ماه اقامت متوالی را در کشور مربوطه داشته باشند. 

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
قانون پایه این است که اگر دمای محل زندگی شما به زیر ۷ درجه سانتی‌گراد افت کرد باید از لاستیک‌های زمستانی استفاده کرد؛ و این یک تئوری توطئه نیست.

۱۱ اسفند ۱۳۹۵
بزرگترین تولیدکننده فرمان‌های دنیا در حال کار و توسعه فرمان‌های جدید برای خودروسازان بزرگ جهان است که از سال ۲۰۲۰ روی خودروهای خودران ارائه خواهند شد و قصد دارد برخی نمونه‌های تولیدی را از سال ۲۰۱۸ وارد بازار کند.

۱۰ اسفند ۱۳۹۵
مدیراجرایی بوگاتی اعلام کرده که خودروی مدل  شیرون  این شرکت می‌تواند در یک دقیقه از سرعت صفر به ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در همین ۶۰ ثانیه مجددا متوقف شود.

۹ اسفند ۱۳۹۵
معاینه فنی، حدود 10 درصد در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها نقش دارد، اما آن طور که باید از سوی شهروندان و برخی مسئولان جدی گرفته نمی‌شود، زیرا نمایندگان مجلس هنوز قانون مربوط به سن خودروهایی را که باید معاینه فنی بگیرند، از پنج سال کاهش نداده‌اند و حدود 20 درصد رانندگانی که در تهران تردد می‌کنند، هنو

۹ اسفند ۱۳۹۵
شرکت کیا در اوایل ماه ژانویه بود که پیکانتو جدید را معرفی کرد و برنامه ریزی شده تا در نمایشگاه ژنو به نمایش درآید. نسل سوم خودرو کوچک کیا در فضای داخلی و خارجی تغییر پیدا کرده و قرار است از بهار 2017 راهی بازار اروپا شود.

۸ اسفند ۱۳۹۵
توجه به این نکات می تواند طول عمر برف پاک کن های خودرو را افزایش داده و از شیشه جلو نیز در برابر ایجاد خط و خش محافظت کند.

۸ اسفند ۱۳۹۵
موسسه  JD Power  به‌تازگی نظرسنجی جامعی انجام داده است و میزان خرابی و مشکلات گوناگونی را که مردم آمریکا ظرف سه سال استفاده مستمر از خودروهایشان با آن مواجه بوده‌اند، بررسی کرده که با نتایج جالبی همراه بوده است .

۷ اسفند ۱۳۹۵
بسيار اتفاق مى افتد، زمانى كه سيستم تهويه ى خودرو شروع به كار كردن مى كند بوى نامطبوعى مى دهد. اگر خودروى شما اين مشكل را دارد سيستم تهويه را چك كنيد كه عارى از هرگونه كپك زدگى باشد و يا اينكه از فيلتر كابين جديد استفاده كنيد .

۳۰ بهمن ۱۳۹۵