اخبار خودرو اخبار خودرو

موسسه  JD Power  به‌تازگی نظرسنجی جامعی انجام داده است و میزان خرابی و مشکلات گوناگونی را که مردم آمریکا ظرف سه سال استفاده مستمر از خودروهایشان با آن مواجه بوده‌اند، بررسی کرده که با نتایج جالبی همراه بوده است .

۷ اسفند ۱۳۹۵
بسيار اتفاق مى افتد، زمانى كه سيستم تهويه ى خودرو شروع به كار كردن مى كند بوى نامطبوعى مى دهد. اگر خودروى شما اين مشكل را دارد سيستم تهويه را چك كنيد كه عارى از هرگونه كپك زدگى باشد و يا اينكه از فيلتر كابين جديد استفاده كنيد .

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
تغيير عادات رانندگی ،تعويض روغن گیربکس، تعويض فيلتر  و حفظ موتور در بهترين حالت مي توانند باعث بهبود عملكرد گیربکس اتوماتيك شوند

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
افزايش سرعت خودرو از صفر تا ٦٠ مايل در ساعت بيشتر مربوط به گاز، موتور، ديفرانسل و تايرهاى يك خودرو است. اينكه صفر تا ٦٠ مايل در ساعت يك خودرو چه قدر طول مى كشد به ويژگى هاى بخش هاى ذكر شده بستگى دارد .

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
شکی در این مورد نیست که محبوب‌ترین سگمنت در صنعت خودروسازی، همین سگمنت شاسی بلندهاست. زیرا این دسته از خودروها قدرت بالایی دارند، قابلیت عبور از مسیرهای ناهموار را دارند، تاحدودی لوکس و اشرافی به نظر می‌رسند و در نهایت هم بسیار جادار و بزرگ هستند که باعث شده تمامی اقشار جامعه آرزوی داشتن یک خودرو

۱۳ بهمن ۱۳۹۵
متوجه شدن دليل خالى شدن باترى مى تواند سخت باشد. باترى قديمى يا دينام بد مى تواند مشكل باترى به وجود آورد و باعث خالى شدن آن شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۵
چند وفتی است که نسخه نوین هیوندای النترا راهی ایران شده است. این سدان نام‌آشنای کره‌ای از اقبال بلندی در کشورمان برخوردار است و چه نسل چهارم آن‌که مونتاژی بود و چه نسل پنجم آن‌که وارداتی بود، هر دو سری توانستند فروش خوبی را از آن خود نمایند

۹ بهمن ۱۳۹۵
نمایشگاه بین المللی دیترویت 2017 که هر ساله در ماه ژانویه برگزار می‌شود، امسال هم کار خود را شروع کرد و بعد از سپری کردن یک هفته بسیار هیجان انگیز و معرفی خودروهای جدید توسط شرکت‌های بزرگ خودروسازی به کار خود پایان داد

۶ بهمن ۱۳۹۵
رانندگی در شب حتی با وجود چراغ های جلوی مدرن خطرناک است. تهدیدات بسیاری وجود دارد که ممکن است شما آنها را نبینید از جمله رانندگان دیگر و حیوانات که هر لحظه ممکن است وارد جاده شوند.

۶ بهمن ۱۳۹۵
چه کوروت‌ سوار باشید و چه پراید، اول و آخر وظیفه انتقال نیروی تولیدی پیشرانه خودرو شما برعهده یک بخش بسیار حساس و مهم و البته دور از دیدرس با نام کلاچ (Clutch) قرار دارد.

۵ بهمن ۱۳۹۵
مطمئناً هنگام مطالعهٔ متون خودرویی با دو کلمهٔ بای‌توربو (Bi Turbo) و توئین توربو (Twin Turbo) مواجه شده‌اید. کلماتی که به معنای مجهز بودن پیشرانهٔ خودرو به دو توربوشارژر هستند

۳ بهمن ۱۳۹۵
هر راننده اى بايد بداند چگونه سيستم ترمز را براى وجود مشكلات احتمالى چك كند. ديسك تاب خورده، لوله ى روغن ترمز سوراخ و جير جير كردن ترمز از شايع ترين مشكلات هستند .

۳ بهمن ۱۳۹۵
داشتن یک ماشین برای مدت طولانی و برطرف کردن مشکلات آن به طور طبیعی تنها یک شانس است. یکی از مشکلات عادی که هر کسی ممکن است با آن رو به رو شود، لرزش خودرو می باشد.

۲ بهمن ۱۳۹۵
مواد آلاینده تولید شده توسط صنایع مختلف، باران های اسیدی ، حشرات مرده ، شیره درختان و فضولات پرندگان همگی باعث آسیب رساندن جدی به رنگ بدنه اتومبیل می شوند .از این رو توجه شستشوی صحیح خودرو امری الزامی است.

۲ بهمن ۱۳۹۵
در این گزارش به بررسی تفاوت های فرمان برقی و هیدرولیکی می پردازیم.

۲۹ دی ۱۳۹۵
محفظه‌ی احتراق داخلی پیشرانه محصولات متنوعی تولید می‌کند که برای چرخش میل‌لنگ بکار می‌رود. این محصولات از طریق اگزوز به هوا وارد می‌شوند؛ و این گازهای خارج شده هستند که می‌توانند باعث نگرانی ماشین بازها شوند.

۲۹ دی ۱۳۹۵
لاستیک سایی که بیشتر در خودرو های مدل پائین دیده می‌شود ، به علت آن است که به مرور زمان زاویه‌های تنظیم این خودروها به هم می خورد و نیز هنگام انجام تعمیرات توسط تعمیرکاران غیر مجرب، این اندازه ها رعایت نمی وشند و یا اصلا دقیق تنظیم نمی شوند 

۲۸ دی ۱۳۹۵
در حالی یک سال از امضای اولین تفاهم نامه خودرویی پسابرجام ایران با شرکت دایملر آلمان می گذرد که این تفاهنمامه هنوز عملیاتی نشده و خودروساز آلمانی همچنان در حال ارزیابی بازار ایران است.البته زمزمه‌هایی از امضای قریب الوقوع قرارداد با بنز شنیده می شود. 

۲۸ دی ۱۳۹۵
صطلاح “منومتیک” (manumatic) ترکیبی از دو کلمه دستی و اتوماتیک است و به کلاسی از گیربکس هاگفته می شود که پروسه تعویض دنده را برای رانندگان بسیار راحت کرده است.

۲۷ دی ۱۳۹۵
خودروهای چینی تقریباً بازه قیمتی زیر ۱۰۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داده اند، بازه ای که عموم مردم قدرت خریداری آن را دارند و قطعاً جذابیتی خاصی برای هر خودروسازی دارد.

۲۷ دی ۱۳۹۵